Wyciszanie samochodu

Jeśli drażni Cię zbyt głośna praca samochodu czy też chcesz poprawić brzmienie słowa i muzyki systemu audio, wytłumienie pojazdu jest doskonałą usługą dla Ciebie.

Dlaczego nasi klienci decydują się na wyciszenie samochodu?

Znaczna większość obecnie produkowanych samochodów wyciszana jest w nienależytym stopniu, jedynie te z klasy premium mogą zapewnić odpowiedni komfort podróży dzięki fabrycznemu wygłuszeniu. 
Taki stan rzeczy spowodowany jest w znacznej mierze cięciem kosztów produkcji. Źle wyciszone auto to niski komfort korzystania z pojazdu, hałas niekorzystnie wpływaja na kondycję psychiczną i pośrednio fizyczną kierowcy.
Najczęściej wyciszanymi przez Family Garage elementami samochodów są w kolejności, drzwi, podłoga, bagażnik, nadkola, maska i dach.

Poniżej, prezentujemy zakres prac jaki wykonujemy podczas wyciszania drzwi samochodu.
Cieńką blachę zewnętrzną drzwi oraz inne metalowe elementy pokrywamy matą  alu-butylową. Dzięki temu zabiegowi, wpadające w drgania drobne elementy i duże powierzchnie blach zostają dociążone i usztywnione, przez co nie rezonują.
Już przy fabrycznych głośnikach zainstalowanych w drzwiach, po zabiegu wyciszenia system audio w samochodzie na korzyść zmienia swoje brzmienie, w szczególności w zakresie niższych częstotliwości.
Otwory technologiczne zamykamy specjalną folią aluminiową, następnie wyklejamy  matą alu-butylową.
Drugi rodzaj materiału który zostaje zaaplikowany w trakcie wyciszania drzwi to pianka. Wytłumia częstotliwości wyższego zakresu , czyli szum powietrza, kół sunących po asfalcie, innych odgłosów.
Jeśli niektóre plastikowe elementy drzwi skrzypią, eliminujemy przypadłość specjalnymi podkładkami i piankami.

Jedyną „wadą” wyciszania pojazdu jest zwiększenie jego wagi, jednakże zapewniamy, nie jest to powód do zmartwienia.
Mata butylowa oraz pianka to nie jedyne materiały stosowany w wyciszaniu samochodu. Wykładziny o specjalnej konstrukcji, materiały w formie płynnej umożliwiają wytłumienie prawie każdego elementu w naszym pojeździe, łącznie z zewnętrznymi nadkolami.
Do wyciszania samochodów wykorzystujemy jedynie materiały uznanych producentów, takich jak Standartplast, CTKVibrofiltr.
Przy okazji wyciszania wnętrza, w szczególności drzwi samochodu, polecamy wymianę fabrycznych głośników na alternatywne uznanego producenta sprzętu car audio. Zapewniamy że warto! Dlaczego? Dowiecie się na naszej stronie Car Audio.

SKODA OCTAVIA RS

  • KLIKNIJ TUTAJ
Na kolejnych zdjęciach przedstawione są drzwi z zdemontowanym boczkiem (widocznym głośnikiem który zostanie podmieniony na firmy Edifier), widoczną zewnętrzną częścią drzwi po zdemontowaniu blachy z głośnikiem i siłownikiem szyb, należy zwrócić uwagę na brak jakiegokolwiek wyciszenia. Kolejne zdjęcia z wyciszonymi matą butylową elementami drzwi.
Kliknij na zdjęcie.
  • KLIKNIJ TUTAJ
Zdjęcia prezentują wnękę nadkola pozbawioną wygłuszenia, wyklejoną matą butylową oraz pokrytą masą zabezpieczającą i tłumiącą.
Kliknij na zdjęcie.
  • KLIKNIJ TUTAJ
W Skodzie Octavii RS oprócz wyciszenia drzwi oraz wnęk nadkoli, zainstalowaliśmy stację multimedialną, kamerę cofania, wzmacniacz mocy, głośniki dwu drożne firmy Edifier oraz aktywny subwoofer tejże firmy.
Kliknij na zdjęcie.

FAMILY GARAGE
auto detailing w Łodzi

Mikołaj Kulesza Family Garage

93-228 Łódź, ul. Ferdynanda Ossendowskiego 4H

wjazd od ulicy Dąbrowskiego

Tel: 505 575 068

 

polityka prywatności

 

Copyright © 2019 - 2022 Family Garage.  All Rights Reserved