Folia ochronna na samochód w Łodzi

 

Chcesz zabezpieczyć swój samochód przed uszkodzeniami? A może marzysz o jego niepowtarzalnym wyglądzie? Przychodzimy z pomocą poprzez montaż folii ochronnych. Nasze folie zaopatrzone są w klej mikrokanalikowy, który pozwala na łatwe wyprowadzenie pęcherzyków powietrza w trakcie aplikacji, dla osiągnięcia nieskazitelnej powierzchni auta. Oklejamy całe samochody z zewnątrz, ale także nakładamy folię ochronną na dekoracyjne elementy kokpitu, deskę rozdzielczą i wiele innych elementów. Folia ochronna na samochód posiada mocny klej samoprzylepny zabezpieczony papierem podkładowym. Kiedy oklejamy samochody folią? Zawsze, kiedy oczekiwane jest zabezpieczenie powłoki lakierniczej przed rysami, blaknięciem, promieniowaniem UV czy odpryskami kamieni.

Samochód oklejony folią najlepiej myć ręcznie. Do tej czynności należy użyć wody z dedykowanym detergentem i miękkiej ściereczki. Należy unikać myjni ciśnieniowych z proszkiem, gdyż stosowane tam środki czyszczące mogą znacznie skrócić właściwości hydrofobowe folii. Warto pamiętać, aby nie nabłyszczać folii przez 3 tygodnie od momentu jej naklejenia. Po upłynięciu tego czasu do nabłyszczania można użyć środków teflonowych i silikonowych, ponieważ nie zawierają one wosków.

Montaż folii ochronnej

Przed przystąpieniem do pracy element, który ma zostać przez nas zabezpieczony, jest myty, oczyszczony z naleciałości drogowych i polerowany.

Pierwszym etapem oklejania samochodu bezbarwną folią ochronną PPF jest odpowiednie przygotowanie powierzchni przy użyciu odtłuszczacza, na przykład alkoholu izopropylowego. Dokładnie oczyszczamy wszystkie elementy nadwozia z ewentualnych plam po smarze, kurzu itp. Jeśli chodzi o wnętrze samochodu, matowimy kokpit, listwy boczne i inne elementy, które mogły być narażone na działanie kosmetyków nabłyszczających. Pozwala to na lepszą przyczepność folii do oklejanej powierzchni. Po wykonaniu tych czynności zajmujemy się montażem folii w temperaturze około 18-20 stopni Celsjusza. Podgrzewamy folię opalarką, dzięki czemu staje się ona elastyczna i wykazuje lepszą przyczepność podczas oklejania nią wyprofilowanych elementów. Pęcherzyków powietrza pozbywamy się przy użyciu specjalnej rakli do wygładzania, zawsze od środka oklejanego elementu. Końcówki folii odpowiednio przycinamy, zawsze zostawiając kilka centymetrów w zapasie. Zapobiega to powstawaniu skutków ubocznych, takich jak kurczenie się folii czy zwiększona podatność na uszkodzenia mechaniczne. W swojej pracy nierzadko używamy także primerów, które mają za zadanie zwiększyć przyczepność folii do oklejanych elementów, takich jak krawędzie, głębokie przetłoczenia oraz w miejscach podatnych na występowanie dużych naprężeń i odchodzenie folii. W przypadku montażu folii o wysokim połysku używamy tylko rakli z filcem, którą dociskamy uprzednio spryskaną wodą folię. W tym celu doskonale sprawdzają się także specjalne rękawice wygładzające.

FAMILY GARAGE
auto detailing w Łodzi

Mikołaj Kulesza Family Garage

ul. Świtezianki 16

91-496 Łódź

Tel: 505 575 068

Email: kontakt@familygarage.pl

 

Polityka Cookies

 

Copyright © 2019 - 2023 Family Garage.  All Rights Reserved