Zabezpieczenie lakieru samochodowego w Łodzi

 

W Family Garage w Łodzi zajmujemy się profesjonalną pielęgnacją pojazdów. Wśród naszych usług są: polerowanie lamp, polerowanie reflektorów, pranie tapicerki samochodowej, a także czyszczenie samochodu. Dzięki tym zabiegom auto nie tylko odzyska swoją dawną świetność, ale również zyska na wartości. Dlatego już dziś zapoznaj się z naszą ofertą!

Pranie tapicerki samochodowej w Łodzi

Oferujemy dokładne pranie tapicerki samochodowej w Łodzi. W trakcie regularnego korzystania z auta łatwo o zabrudzenia. Wiele z nich jest niezwykle trudnych do usunięcia bez zastosowania odpowiednich detergentów i narzędzi do czyszczenia. Zajmując się autodetailingiem, dbamy o najdrobniejsze szczegóły. W ten sposób przywracamy tapicerce jej pierwotny wygląd, dzięki czemu jazda samochodem znów jest komfortowa. Już teraz możesz się o tym przekonać. Umów się do nas!

Polerowanie reflektorów w Łodzi

Zajmujemy się profesjonalną regeneracją i polerowaniem reflektorów samochodowych. Jesteś ciekawy, jak to robimy? Czytaj dalej!

Pierwszy etap regeneracji reflektorów to dokładne mycie i glinkowanie powierzchni reflektora. Jeśli reflektor nie jest zdemontowany z auta, oklejamy taśmą przylegające do niego elementy. Dzięki temu nie porysujemy ich przez przypadek papierami ściernymi.

Przed rozpoczęciem matowienia reflektora wszystkie krążki ścierne wkładamy do wody, aby wykazywały odpowiednie parametry ścierne. Polerowanie zaczynamy papierem ściernym o gradacji 800. W przypadku, gdy reflektory nie są bardzo zniszczone, a posiadają tylko zamglenia, używamy papieru o gradacji 1200 lub 1500. Dzięki szlifowaniu powierzchni lamp możemy być pewni, że proces regeneracji powiedzie się, defekty zostaną usunięte, a efekt końcowy będzie równomierny.

Po zmatowieniu reflektorów przechodzimy do pracy przy pomocy maszyny polerskiej. Podczas szlifowania wykorzystujemy obroty maszyny polerskiej o wartości 600-2000 obrotów na minutę, a proces odbywa się ze średnią siłą nacisku. Warto wiedzieć, że płynne ruchy i odpowiedni docisk to jedna z ważniejszych zasad polerowania reflektorów, gdyż pozwala na uniknięcie uszkodzeń krawędzi lampy. Pierwszą gradacją papieru ściernego głowicę przesuwamy poziomo, natomiast kolejna gradacja to zmiana ruchów poziomych na pionowe. Na początku szlifowania reflektor staje się matowy, jednak z każdą kolejną gradacją papieru wygładza się i w efekcie klosz staje się przejrzysty. Pastę polerską wypracowujemy dotąd, aż zmieni się z mlecznej na szklistą. Resztki pasty usuwamy specjalnymi płynami (np. odpowiednio rozcieńczonym alkoholem izopropylowym), które niwelują niewielkie rysy powstałe podczas szlifowania, by finalnie móc przygotować powierzchnię reflektora do jego zabezpieczenia. Na sam koniec prac polerskich nakładamy na klosze reflektorów profesjonalny środek do konserwacji, który sprawia, że lampy uzyskują idealnie przejrzystą powierzchnię. Lampy zabezpieczamy powłoką ceramiczną lub bezbarwną folią ochronną PPF.

POWŁOKI CERAMICZNE

Najważniejsze zalety powłoki ceramicznej:

+ zabezpieczenie lakieru przed oksydacją (utratą koloru)
+ zabezpieczenie lakieru przed wżerami
+ ochrona przed szkodliwymi skutkami działania soli drogowej 
+ zwiększony połysk lakieru, szklistość i głębia koloru
+ łatwiejsza pielęgnacja i usuwanie owadów

Powłoką ceramiczną możemy ochronić nie tylko lakier Twojego auta ale również jego felgi, szyby oraz elementy plastikowe.
Picture
Picture
Picture

RENOWACJA LAKIERU

Wypłowiały lakier, zarysowania, zmatowienia, chemiczne wżery... Brak zabezpieczenia lakieru samochodowego prowadzi do w/w uszkodzeń. Czy wiesz, że nawet 30-letni lakier można doprowadzić do wyglądu jak z salonu samochodowego?

Taki efekt uzyskamy wykonując tzw. korektę powłoki lakierniczej.

+ Przywrócony zostanie lakierowi dawny blask i głębia,
+ usunięte zmatowienia, swirle, hologramy, wżery,
+ sprzedaż samochodu nie będzie stanowiła problemu.

Do osiągnięcia zamierzonego efektu potrzebne jest efektywne oświetlenie, prawidłowa temperatura i wilgotność powietrza, różnej wielkości maszyny polerskie oraz kombinacja past i padów. Efekt finalny korekty lakieru należy zabezpieczyć twardym woskiem, powłoką kwarcową/ceramiczną lub folią bezbarwną.
Stosując odpowiednie zabezpieczenie powłoki lakierniczej mamy gwarancję jej idealnego wyglądu i trwałości.
Renowacja lakieru w Familygarage
kia kia
bmw bmw

OKLEJANIE SAMOCHODU

Oksydacja lakieru, zarysowania, wżery po ptasich odchodach, ślady po owadach, odpryski po kamykach... to wszystko sprawia, że Twój nowy zakup szybko traci w Twoich oczach. A przecież auto jest również Twoją wizytówką, spędzasz w nim sporo czasu i odkładałeś na nie ciężko zarobione pieniądze.
Wiedziałeś o tym, że tego wszystkiego można uniknąć aplikując folię ochronną?

Folia ochronna posiada te same właściwości co powłoka ceramiczna, a dodatkowo:

+ potrafi się zregenerować (pod wpływem temperatury znikają mikro zarysowania)
+ zapewnia ochronę przed kamyczkami / wandalizmem
+ jest niewidoczna dla oka
+ daje dodatkowe +/- 200 mikronów grubości lakieru!
+ zwiększa wartość pojazdu
+ po montażu jest niewidoczna dla oka

Najczęściej oklejane folią ochronną są zderzaki, maska, lusterka i dodatki w stylu "piano black", ponieważ to one są najbardziej narażone na zniszczenia mechaniczne.

Marzy Ci się mat, carbon albo szczotkowane aluminium? Na rynku dostępnych jest wiele folii, które mogą całkowicie odmienić Twoje auto. Spersonalizuj je tak, jak Ci się marzy.
Picture
Picture

RENOWACJA SKÓRY

Skórzana tapicerka niegdyś kojarzona z luksusem obecnie stała się standardem w większości nowych samochodów.

Po pewnym czasie użytkowania elementy pokryte skórą pękają i odbarwiają się. Płowienie również nie jest niczym zaskakującym. Tym przypadłościom można jednak zapobiec. Poprzez czyszczenie i impregnację skóry opóźniamy jej degradację.

Efekt przeprowadzonych zabiegów to:

+ miękka, delikatna i sprężysta skóra,
+ zabezpieczona przed szkodliwym działaniem promieniowania UV,
+ łatwiejsza w codziennej pielęgnacji.

Realny jest również wzrost wartości pojazdu z zadbanym wnętrzem, o dobrym samopoczuciu w trakcie podróży nie trzeba wiele pisać.
Picture
Picture
Wygłuszanie samochodu w Familygarage

USUWANIE WGNIECEŃ

Bezinwazyjne usuwanie wgnieceń karoserii pojazdów bez lakierowania techniką PDR (Paintless Dent Repair) .
Wykorzystując powyższą technikę usuniemy wgniecenia powstałe podczas szkód parkingowych, gradobiciu, drobnych kolizjach. Olbrzymią zaletą jest wykonanie naprawy bez konieczności ponownego lakierowania elementu.

Co zyskujemy dokonując naprawy techniką PDR:

usuwanie wgnieceń wykonywane jest sprawnie i skutecznie
nie ma konieczności ponownego lakierowania elementu, elementów
auto nie traci na wartości
cena usługi jest znacznie niższa aniżeli w przypadku wymiany elementu, ponownego lakierowania.

FAMILY GARAGE
auto detailing w Łodzi

Mikołaj Kulesza Family Garage

ul. Świtezianki 16

91-496 Łódź

Tel: 505 575 068

Email: kontakt@familygarage.pl

 

Polityka Cookies

 

Copyright © 2019 - 2023 Family Garage.  All Rights Reserved