Wyciszanie auta
Jeśli drażni Cię zbyt głośna praca samochodu czy też chcesz poprawić brzmienie słowa i muzyki systemu audio, wytłumienie pojazdu jest doskonałą usługą dla Ciebie.
Strefa Car Audio
Jeśli zakupiłeś produkt car audio lub inne urządzenie elektroniczne oraz szukasz profesjonalnej firmy która zainstalowałaby w samochodzie, polecamy nasze usługi.
JUŻ WKRÓTCE
Wyciszanie samochodu

Dlaczego klienci decydują się na wyciszenie samochodu?
Nie wszystkie samochody wyciszane są w należytym stopniu, jedynie te z klasy premium mogą zapewnić odpowiedni komfort podróży.  Spowodowane jest to głównie cięciem kosztów produkcji. Źle wyciszone auto to niski komfort korzystania z pojazdu, hałas niekorzystnie wpływaja na kondycję psychiczną i pośrednio fizyczną kierowcy.
Najczęściej wyciszanymi elementami samochodów są drzwi, podłoga, bagażnik, nadkola, maska i dach.
Poniżej, przykładowo, przedstawiamy zakres prac jaki wykonujemy aby wyciszyć drzwi samochodu.
Cieńką blachę zewnętrzną drzwi oraz inne elementy pokrywamy matą butylową. Drgania z zakresu niskich częstotliwości, powstające w karoserii zostają w znacznym stopniu wytłumione. Wpadające w drgania drobne elementy i duże powirzchnie blach drzwi zostają dociążone i usztywnione przez co przestają rezonować.
Już przy fabrycznych głośnikach po zabiegu wyciszenia, audio w samochodzie zmienia swoje brzmienie, w szczególności w zakresie niższych częstotliwości. Wnętrze drzwi to swoistego rodzaju obudowa głośnikowa, co prawda o przypadkowej pojemności jednakże pod wpływem drgań wewnętrznej strony membrany ulega odkształceniom. Poprzez obłożenie cienkich blach i innych elementów matą butylową drzwi ulegają znacznemu usztywnieniu i wytłumieniu przez co nie wpadają w rezonans podczas pracy głośnika, brzmienie systemu audio w znacznym stopniu poprawia się.
Drugi rodzaj materiału który zostaje zaaplikowany w trakcie wyciszania drzwi to pianka. Wytłumia częstotliwości wyższego zakresu , czyli szum powietrza, kół sunących po asfalcie, innych odgłosów o wyższych częstotliwościach.
Jeśli niektóre plastikowe elementy drzwi skrzypią, eliminujemy przypadłość specjalnymi podkładkami i piankami.
Materiały stosowane przez nas są wysokiej jakości, nie pochłaniają wilgoci oraz izolują termicznie wnętrze pojazdu.
Jedyną „wadą” wyciszania pojazdu jest zwiększenie jego wagi, jednakże zapewniamy, nie jest to powód do zmartwienia.
Zapraszamy do naszego Studia Detailingowego Family Garage w Łodzi celem wyciszenia swojego samochodu.