OCZYSZCZANIE LAKIERU, APLIKACJA WOSKU - TUTORIAL

Detailingowe mycie samochodu nie sprawiło Ci większego problemu? Spodobało Ci się to i chcesz zrobić z lakierem swojego samochodu coś więcej?

Pokuś się o zaaplikowanie twardego wosku. Dzięki niemu:
+ utrudnisz gromadzenie się brudu na lakierze, będziesz mógł dłużej utrzymać go w czystości
+ nadasz lakierowi śliskości
+ nabłyszczysz lakier i nadasz mu efekt hydrofobowy (kropelkowanie)
+ lakier stanie się odporny na działanie kwaśnych deszczy
+ zabezpieczysz pojazd przed szkodliwym promieniowaniem UV

O tym jak poprawnie umyć samochód przeczytasz TU. Etapem następującym zaraz po suszeniu lakieru jest dekontaminacja czyli proces polegający na usunięciu substancji takich jak: smoła, kleje, żywice, lotna rdza czy osady metaliczne z klocków hamulcowych.

W celu usunięcia tych osadów spryskujemy suchy lakier produktem typu Tar&Glue. Dzięki niemu pozbędziemy się smoły i asfaltu (widocznych najczęściej na dołach drzwi, zderzakach w formie czarnych kropek) oraz kleju. Po tym ja zobaczymy, że produkt wszedł w reakcję z zanieczyszczeniami przystępujemy do spłukiwania. Jeśli zobaczysz, że nie wszystkie czarne kropki udało się usunąc za pierwszym razem, nie martw się. Usuniesz je później ręcznie :).

Po użyciu Tar&Glue lakier myjemy ręcznie. Tym razem po spłukaniu piany aplikujemy środek typu deironizer który pozwoli nam pozbyć się lotnej rdzy i osadów metalicznych.
Zobaczymy jak deironizer rozpuszcza zanieczyszczenia i zaczyna "krwawić". Spłukujemy samochód i przechodzimy do glinkowania czyli usunięcia zanieczyszczeń mocno wbitych w lakier. To przez nie lakier jest szorstki. Usuniesz również resztki smoły których nie udało Ci się pozbyć bezdotykowo.

Do glinkowania może posłużyć  Ci glinka "plastelina" albo specjalny ręcznik glinkujący. O tym w jaki sposób prawidłowo glinkować lakier przeczytasz u jej producenta. Pamiętaj, zawsze glinkuj lakier mając bardzo dobry poślizg. Nigdy nie rób tego na sucho!

Po glinkowaniu jeszcze raz umyj swój samochód. Dokładnie go osusz i odtłuść przy pomocy alkoholu izopropylowego (IPA).

Teraz możesz przystąpić do aplikacji wosku. Zrób to wg. zaleceń producenta :).

Pamiętaj!
- przed aplikacją wosku wykonać wszystkie zalecane przez nas czynności. Jeśli na niedokładnie oczyszczony lakier zaaplikujesz jakąkolwiek powłokę, nie spełni ona swoich funkcji ochronnych, nie będzie trwała i nie da nam pożądanego efektu wizualnego.
- każdą nową czynność wykonuj przy pomocy "nowej", czystej mikrofibry

1. Czym jest korekta lakieru, dressing... czyli detailingowy słownik
2. Jak umyć samochód - tutorial
4. Nowa metoda renowacji reflektorów?
5. Renowacja reflektorów, to nie takie trudne

Spis treści DIY

Monday, August 05, 2019

FAMILY GARAGE
auto detailing w Łodzi

Mikołaj Kulesza Family Garage

93-228 Łódź, ul. Ferdynanda Ossendowskiego 4H

wjazd od ulicy Dąbrowskiego

Tel: 505 575 068

 

polityka prywatności

 

Copyright © 2019 - 2021 Family Garage.  All Rights Reserved