JAK UMYĆ SAMOCHÓD - TUTORIAL

Zapewne sądzisz, że umycie samochodu to błachostka. Wystarczy szampon, gąbka i do dzieła. A gdyby tak pójść z duchem czasu i umyć samochód w sposób detailingowy? Dopieścić każdy detal, a przy tym zminimalizować ryzyko powstania zarysowań w trakcie mycia? To nie takie trudne jak się wydaje :) !

Co będzie nam potrzebne:
- 1 wiadro z separatorem zanieczyszczeń do płukania rękawicy
- 1 wiadro bez separatora zanieczyszczeń do mycia auta
- 1 wiadro bez separatora zanieczyszczeń do mycia felg
- rękawica z delikatnej owczej wełny
- szczotka z miękkim włosiem do czyszczenia wnętrza felg
- szczotka z miękkim włosiem do czyszczenia opon i nadkoli
- myjka ciśnieniowa
- kompresor / dmuchawa
- pianownica
- ręcznik / ircha
- pędzelki
- szampon do mycia karoserii
- płyn do mycia felg
- płyn do mycia szyb
- APC
- quick detailer (wosk w spray'u)
- aktywna piana
- jednorazowe rękawiczki
- kilka mikrofibr

! Zanim zaczniesz !
Podstawowa zasada: Samochodu nigdy nie myjemy w słońcu. Lakier nie może być nagrzany od jego promieni.


Koła:
* Felgi spryskaj dedykowanym produktem w celu rozpuszczenia zalegającej na nich pierwszej warstwy zanieczyszczeń. Spłucz gdy zauważysz, że płyn wszedł w reakcje z brudem i zaczął go rozpuszczać.
* W międzyczasie spryskaj dedykowanym produktem opony i nadkola, porządnie je wyszczotkuj i spłucz.
* Przygotuj wiadro do mycia felg. Możesz dolać do niego szampon samochodowy albo płyn do mycia felg. Następnie spień.
* Szczotkę do mycia felg zamocz w wiadrze z pianą i dokładnie wyczyść nią ich wnętrze. Przy pomocy pędzelka pozbądź się zanieczyszczeń z ramion felg oraz wszelkich zakamarków. Możesz to również zrobić przy pomocy mikrofibry. Dokładnie spłucz koła.


Karoseria:
* Do wiadra bez separatora wlej wodę z szamponem - spień. Do wiadra z separatorem wlej samą wodę - 2cm powyżej separatora. Posłuży Ci ono do płukania rękawicy.
* Nałóż aktywną pianę przy pomocy pianownicy w celu rozpuszczenia pierwszej warstwy zanieczyszczeń. Nakładaj ją na całe auto zaczynając od dołu i kierując się ku górze. Kiedy aktywna piana zacznie spływać z karoserii, stanie się rzadsza - spłucz ją od dołu do góry. Dzięki temu będziesz "podbijać" pianę, będzie ona wtedy mocniej pracować i wymywać większe zabrudzenia.
* Rękawicę z miękkim włosiem zamocz w wiadrze z szamponem i ruchami wzdłużnymi (nie kolistymi!) delikatnie myj swój pojazd. Co pewien czas płucz swoją rękawicę w wiadrze z separatorem - pozbędziesz się w ten sposób zabrudzeń oraz piasku, które na niej osiadły podczas mycia. Jeśli za pierwszym razem widzisz niedomyte miejsca, powtórz czynność. Nigdy nie dociskaj rękawicy, zminimalizujesz wówczas ryzyko zarysowania lakieru. Po zakończonym procesie mycia spłucz pianę od góry do dołu.

Suszenie:
* Ręcznik przyłóż do mokrej karoserii i odciągnij go pewnym ruchem, nie przesuwaj nigdy nim po lakierze! Przy pomocy sprężonego powietrza wydmuchaj wodę z wszelkich zakamarków tj. uszczelek, klamek, emblematów itp. i wytrzyj karoserię do sucha.
* Osuszyć lakier możesz również przy pomocy samego kompresora bądź dmuchawy. Uda Ci się to wtedy, gdy lakier będzie zabezpieczony powłoką albo woskiem. Będzię to możliwe wówczas gdy krople które znajdują się na lakierze pod wpływem ciśnienia powietrza będą uciekać z karoserii :).
* Mikrofibrę nasącz APC, wytrzyj nią progi. Następnie używając drugiej mikrofibry osusz progi. Jeśli są one bardzo brudne możesz umyć je rękawicą po umyciu karoserii, następnie dokładnie spłucz.

Na koniec:
* Zaaplikuj Quick Detailer (wosk w spray'u). Dzięki niemu nabłyszczysz swój pojazd, pozbędziesz się śladów po wodzie i nadasz mu efekt hydrofobowości :) - dzięki temu kolejne mycie stanie się łatwiejsze i przyjemniejsze.
* Umyj szyby płynem do mycia szyb.
* Opony zabezpiecz dedykowanym do tego preparatem. Nada on efekt hydrofobowości oraz przyciemni oponę.


Pojazd umyty w taki sposób pozwoli Ci cieszyć się czystością na dłużej. Kto nie lubi jeździć na co dzień czystym i zadbanym autem ;) ?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej nt. pielęgnacji swojego pojazdu:
* śledź nasz kanał na YT (już niebawem)
* czytaj wpisy na blogu
* odwiedź nasze studio

1. Czym jest korekta lakieru, dressing... czyli detailingowy słownik
3. Oczyszczanie lakieru, aplikacja wosku - tutorial
4. Nowa metoda renowacji reflektorów?
5. Renowacja reflektorów, to nie takie trudne

Spis treści DIY

Monday, August 05, 2019

FAMILY GARAGE
auto detailing w Łodzi

Mikołaj Kulesza Family Garage

93-228 Łódź, ul. Ferdynanda Ossendowskiego 4H

wjazd od ulicy Dąbrowskiego

Tel: 505 575 068

 

polityka prywatności

 

Copyright © 2019 - 2021 Family Garage.  All Rights Reserved